Z novodobé historie vítkovického tenisového klubu

Sportovní klub Vítkovice 1926 – Ridera čerpá z novodobé historie Vítkovického tenisu a jeho činnost je zaměřena především pro mladé tenisové talenty, kteří zde získávají dovednosti a schopnosti, které by je měli dovést k dráze úspěšného tenisty. Vychází z dlouhodobých zkušeností a může se pochlubit řadou vynikajících hráčů, kteří prošli tréninkovým procesem a obohatili historii tenisového klubu Vítkovice. Z historie líhně tenisového klubu v posledních letech, se proslavili především hráči Pavel Šnobel a Radovan Světlík, i když pod hlavičkou jiných klubů.

Pavel Šnobel získal 3x titul mistra republiky ve dvouhře mužů. 3x v řadě dovršil své vítězství a stal se českým tenisovým králem v letech 2001, 2004 a 2006.  Radovan Světlík  po odchodu do Prostějova získal v roce 1991, ve svých 17 letech první mistrovský titul, a to titul mistra republiky mužů ve čtyřhře.V roce 1992 končil kategorii dorostenců jako druhý dorostenec ČSFR. Ve druhé polovině devadesátých let byl členem hvězdného týmu Prostějova (v sestavě s Martinou Hingisovou, Janou Novotnou, Petrem  Kordou), s nimiž získal mistrovský titul družstev, a zároveň se snažil prosadit na světovém žebříčku – nejvýše se dostal v roce 96 – na 220. místo žebříčku ATP. A v roce 2000 získal i mistrovský titul ve dvouhře mužů.

V ženském tenise se z hráček, které se dlouhodobě připravovaly v našem tenisovém klubu nejvíce prosadily na žebříčku WTA Jindra Mališová a Gabriela Navrátilová, v juniorských kategoriích Andrea Plačková a Ema Janásková.  Osobní spoluprací mladé a pracovité Andrey Plačkové s trenérem Jiřím Rolou se jí podařilo proniknout do juniorské reprezentace ČR. V soutěžích jednotlivců dosáhla zisku zlaté medaile ve čtyřhře na Mistrovství Evropy do 16 let, vítězství na mnoha turnajích, a nadějné umístění na ITF i WTA žebříčku. Andrea Plačková se v roce 1999 probojovala do semifinále neoficiálního MS juniorů Orange Bowl v USA. Bohužel slibně nastartovaná kariéra mladé tenistky skončila zdravotními problémy. Další odchovankyně Ema Janásková se probojovala také do juniorské reprezentace ČR a  vybojovala v roce 2000  1. místo na MS družstev do 16 let v Japonsku.